Forum FRYSZTAK24.PL Strona Główna FRYSZTAK24.PL
Forum Mieszkańców dla Mieszkańców Gminy Frysztak
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maszt

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FRYSZTAK24.PL Strona Główna -> Tematy ogólne o Naszej Gminie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kama




Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:35, 14 Sty 2019    Temat postu: Maszt

Uważnie przeczytajcie. Jak oglądam te sesje to czasem załamuje rence

1. Proponuję aby zakazać przychodzić dzieciom do szkoły z komórkami komórki szkodzą bardziej niż ten maszt. Udowodniono naukowo. A dzieci chwalą się że w szkole we Frysztaku można mieć komórki. Źle dla zdrowia i wychowawczo.

2. Proponuję pozabierać dzieciom tablety i laptopy z wifi bo szkodzą bardziej niż ten maszt. Udowodniono że fale radiowe z których korzystają bezprzewodowe urządzenia szkodzą bardziej niż maszt.

3. Proponuję zastanowić się ile masztów jest we Frysztaku. Przecież masztów i anten sieci bezprzewodowych jest kilka albo nawet kilkanaście to nie jest problem jednego masztu. A to że pozostałe maszty są mniejsze to nie znaczy że szkodzą mniej. Myślę że szkodzą więcej bo są niżej.

4. Proszę zastanowić się czy zmiana lokalizacji masztu nie będzie szkodzić dzieciom, które po szkole pójdą do swoich domów i tym, którzy już nie chodzą do podstawówki. Przecież życie toczy się całą dobę nie tylko w szkole ale i podczas snu w domu.

5. Proponuję zamknąć przejazd przy drzwiach szkoły bo przejazd samochodów przy samych drzwiach sprawia większe niebezpieczeństwo dla dzieci niż maszt. Dyrektor i nauczyciele nie muszą parkować prawie w wejściu do szkoły. Jak dyrektor nie wie jak zrobić objazd to chętnie pokażę bez potrzeby likwidacji czegokolwiek. Może wystarczy tylko ruszyć głową.

6. I na koniec większej bzdury nie słyszałem. Proponuję aby dyrektor zostawił naszym rodzicom i dziadkom możliwość korzystania z takich telefonów z jakich chcą. Z resztą sama karta ani za 5 ani nawet za 10 zł nie będzie dzwonić. Potrzebny jest do tego jeszcze drogi i szkodliwy telefon komórkowy a ludzie starsi patrzą na każdy grosz. Trzeba jeszcze zasięg z masztu bo inaczej nie da się dodzwonić nigdzie i za żadne pieniądze bez zasięgu. W wypowiedzi dyrektora zobaczyłam największy problem ale polityczny czy aby poparcie kolegów którzy wiadomo co?.

7. Analizując wpis z Frysztackiego profilu czekam kiedy dyrektor SP Frysztak zlikwiduje anteny z dachu szkoły bardzo szkodliwe. Jak chce mieć w szkole Internet nich sobie kupi kartę za 5 zł którą proponował i będzie miał na 3 miesiące za grosze.

8. Jeśli była mowa o szkole i przedszkolu z masztem po środku to może warto wrócić do tematu zespołu szkół coś na zasadzie SP z przedszkolem coś jak w Lubli i przeorganizować jeszcze raz tę szkołę? Po co dwie placówki tak blisko siebie skoro może być jedna i będą oszczędności.

Proszę aby wziąć pod uwagę że nie wszyscy są za likwidacją dobrego zasięgu, wciąż te same osoby tworzą problemy. A jak ktoś wnioskuje o likwidację tego jednego to trzeba zlikwidować wszystkie maszty i anteny sieci internetowych, które nam szkodzą. Przecież możemy się cofnąć o 10 lat do tyłu. Gratuluję pomysłu konsultacji tego tematu, nie powinno się słuchać krzykaczy tylko zrobić konsultacje na zebraniach wiejskich.

P.S. Panie Kwiatek miałeś chyba pan większość w poprzedniej kadencji, maszt mógł być zlikwidowany w ubiegłym roku. To co ważniejsze dla was wtedy były dochody niż zdrowie dzieci ????? A teraz to co taki pan nagle mądry i dobroduszny z dyrektorem dla dzieci. Poziom sesji i pytań bez komentarza. Odnoszę wrażenie że część radnych nie rozumie o czym są uchwały. Może warto pisać radnym materiały z wyjaśnieniami jakimś prostym językiem. Bo obserwatorzy wiedzą o co chodzi a radni nie wiedzą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zxspectrum




Dołączył: 29 Sty 2019
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:53, 29 Sty 2019    Temat postu:

Czy przypadkiem nie jest tak, że na maszcie są wszyscy operatorzy ...
Jeśli osoby, na początek np. radni, którzy są za likwidacją masztu oddadzą swoje telefony komórkowe i zrezygnują z Internetu jako pierwsze to i ja tak zrobię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojciechpatla
Administrator



Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Frysztak

PostWysłany: Śro 7:16, 30 Sty 2019    Temat postu:

zxspectrum napisał:
Czy przypadkiem nie jest tak, że na maszcie są wszyscy operatorzy ...
Jeśli osoby, na początek np. radni, którzy są za likwidacją masztu oddadzą swoje telefony komórkowe i zrezygnują z Internetu jako pierwsze to i ja tak zrobię.


Nie wszyscy. 3 głównych operatorów korzysta z frywztackie BTSa
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorota Salamon




Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Cieszyna

PostWysłany: Śro 9:37, 30 Sty 2019    Temat postu:

Zapytam przekornie wszystkich przeciwników:
Kto z was nie ma w kieszeni komórki???
Kto z was nie rozmawia i nie załatwia spraw przez telefon??
Kto z was nie kupił swojemu dziecku smartfona??

A także:
Kto z was kontroluje, czy dziecko nie siedzi 24/24 godz. na telefonie, przy komputerze?
Kto z was edukował swoje dziecko i mówił o szkodliwości???

Sprawa jest prosta. Coś za coś. Korzystam z komórki, cieszę się z faktu, że w każdym miejscu jest zasięg. Nie weźmie się on z próżni, gdzieś maszt musi stać. Przepisy określają, gdzie taki maszt można postawić. Jeśli jest zgodnie z obowiązującym prawem – a prawo tworzy się w oparciu o wiedzę z wszystkich dziedzin - nie ma nad czym debatować.

Udowodniono, że palenie tytoniu powoduje raka, że spaliny samochodowe powodują raka, że wyziewy przemysłowe powodują raka i co, zaprzestano produkcji samochodów, papierosów? Sami świadomie korzystamy z tych zdobyczy.

Widziałam ostatnio takie zdarzenie. DWULETNIEMU!!! dziecku, zamiast zabawki, mama podała komórkę. Maluszek wiedział co to jest, pięknie przesuwał paluszkiem po ekraniku, coś się wyświetlało, komórka zawładnęła maluszkiem. I to jest chyba bardziej szkodliwe niż stojący przy szkole maszt.


Ostatnio zmieniony przez Dorota Salamon dnia Śro 13:39, 30 Sty 2019, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hienapisowska




Dołączył: 18 Lut 2016
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Śro 15:27, 30 Sty 2019    Temat postu:

Dołączę się do wypowiedzi ja bym proponował wyłączyć nadajnik, prąd elektryczny i zamknąć dopływ gazu wtedy gmina by się cofnęła do średniowiecza bo KWIOTEK TAK CHCE śmieszy mnie to że jeszcze radni biorą pod uwagę jego wnioski

Ostatnio zmieniony przez hienapisowska dnia Śro 15:54, 30 Sty 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
makumba




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5

PostWysłany: Czw 20:14, 31 Sty 2019    Temat postu:

Ja tu nie chce nikogo obrażać ale jak słyszę jego wypowiedzi na sesji, jego tok myślenia to normalnie ręce opadają, składa wniosek formalny sam nie wie a moze nie składa masakra
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yuri




Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 86
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:21, 31 Sty 2019    Temat postu:

makumba napisał:
Ja tu nie chce nikogo obrażać ale jak słyszę jego wypowiedzi na sesji, jego tok myślenia to normalnie ręce opadają, składa wniosek formalny sam nie wie a moze nie składa masakra


Laughing Laughing Laughing

Aż obejrzę Smile

W zamian proponuję sesje Rady Powiatu. Też warto się zapoznać
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajco




Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie 9:38, 03 Lut 2019    Temat postu:

Niestety zachowanie co najmniej dwóch radnych PIS to żenada. Proponuje kurs podstaw działania w samorządzie i co radny może , a co nie. Niestety Pan Kwiatek jako radny , nie może lub nie chce przejść do rzeczywistości , że nie jest już przewodniczącym rady posiadającym maszynki do głosowania tak jak chce. Jego bezsilność go przeraża , a zachowanie jego i byłego starosty świadczy o zasadzie ; zero współpracy, zero tolerancji , zero działania razem i dla dobra wspólnego, tylko szkodzić , pomawiać , zarzucać , straszyć oraz robić wszystko aby zniechęcić wyborców do swoich następców przedstawiając ich jako nieudaczników. Drugi Pan radny Kłosowicz , jego głos oparty na zasadzie"co mi kazali/napisali na kartce to przeczytałem , ale nie wiem o czym mówię i jak naprawdę jest" . Jeszcze cofając się wstecz do wyborów . Może w ocenie niektórych wygrana 3 głosami to satysfakcja , ale niech sami zadadzą sobie w swoim sercu pytanie , w jaki sposób i czy to było moralne , a o innych aspektach nie wspomnę. Potem Panowie K. weźcie się za rozliczanie jak sami będziecie OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FRYSZTAK24.PL Strona Główna -> Tematy ogólne o Naszej Gminie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin