Forum FRYSZTAK24.PL Strona Główna FRYSZTAK24.PL
Forum Mieszkańców dla Mieszkańców Gminy Frysztak
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mit "atrakcyjnościi turystycznej" Frysztaka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FRYSZTAK24.PL Strona Główna -> Turystyka, Agroturystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pluskwa.matrymonialna




Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:12, 03 Wrz 2015    Temat postu: mit "atrakcyjnościi turystycznej" Frysztaka

Nie wiem skąd wzieło się nadęte ogólne przekonanie o "wybitnych" własciwościach turystycznych gminy Frysztak pokutujące wszem i wobec.

Owszem, krajobraz tutaj z reguły nie jest wstrętny dla oka ale nie przesadzajmy . W pobliżu są setki atrakcyjniejszych miejsc np w obrębie Beskidu Niskiego bo są krajobrazowo równie ładne a nie tak zurbanizowane (jaka to przyjemność uprawiać "turystyke pieszą" miedzy domami z jaskrawymi elewacjami?)

Sam Frysztak jest okropnie brzydki i zdewastowany, wystarczy wyjsć nieco poza tak zwany "rynek" by zwichnąć sobie noge w dziurze w drodze. Nikt o zdrowcyh zmysłach nawet nie będzie tam spacerował a jakie niby atrakcje czekają na tego mitycznego turyste we Frysztaku? Gdzie zostawi on swoje pieniądze? Chyba w aptece bo tylko ich nie brakuje.



Ze niby schron jest? Nie rozumiem jak można zachęcac ludzi do odwiedzania czekogolwiek co ma zwiazek z takim zwyrodnialcem jakim był Hitler. Cokolwiek zostało po nazistach powinno zostac zrównane z ziemią i być posypane kwasem bo to była hańba dla ludzkości.. Robienie z pozostałości po nazistach "atrakcji turystycznej" jest według mnie co najmniej dwuznaczne moralnie. W tej gminie nie pamięta się o jej poprzednich mieszkańcach - Zydach którzy przed wojną byli tu wiekszością a jednocześnie zachęca do odwiedzania kupy betonu pozostałej po ich oprawcach. Dla mnie to co najmniej niesmaczne. No i jeszcze to wszechobecne hasło "Hitler tu spotkał sie z Mussolinim" - idac tym tokiem myslenia wypadałoby robic wycieczki "szlakiem Hitlera". Jak tak można? Czy wy nie macie wrażliwości i zwykłego poczucia taktu? Ja w takim miejscu gdzie spotykałli sie zbrodniarze mogę co najwyżej splunąc z obrzydzeniem. Nawet pieczarki hodowane w tym schronie nie przeszłyby mi przez gardło. A gdyby nawet to jestem pewny że miałbym rozwolnienie.


PS.Pewnie admin nie ma nic do tego bo reklamami nie rzadzi ale dlaczego teraz wyswietla mi sie na górze baner z ESPUMISANEM:) czy dlatego ze wzdęty brzucha ma kształt SCHRONU?SmileSmile


Ostatnio zmieniony przez pluskwa.matrymonialna dnia Czw 21:27, 03 Wrz 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:07, 12 Wrz 2015    Temat postu: Re: mit "atrakcyjnościi turystycznej" Frysztaka

pluskwa.matrymonialna napisał:
Ze niby schron jest? Nie rozumiem jak można zachęcac ludzi do odwiedzania czekogolwiek co ma zwiazek z takim zwyrodnialcem jakim był Hitler. Cokolwiek zostało po nazistach powinno zostac zrównane z ziemią i być posypane kwasem bo to była hańba dla ludzkości.. Robienie z pozostałości po nazistach "atrakcji turystycznej" jest według mnie co najmniej dwuznaczne moralnie. W tej gminie nie pamięta się o jej poprzednich mieszkańcach - Zydach którzy przed wojną byli tu wiekszością a jednocześnie zachęca do odwiedzania kupy betonu pozostałej po ich oprawcach. Dla mnie to co najmniej niesmaczne. No i jeszcze to wszechobecne hasło "Hitler tu spotkał sie z Mussolinim" - idac tym tokiem myslenia wypadałoby robic wycieczki "szlakiem Hitlera". Jak tak można? Czy wy nie macie wrażliwości i zwykłego poczucia taktu? Ja w takim miejscu gdzie spotykałli sie zbrodniarze mogę co najwyżej splunąc z obrzydzeniem. Nawet pieczarki hodowane w tym schronie nie przeszłyby mi przez gardło. A gdyby nawet to jestem pewny że miałbym rozwolnienie.


Rozumiem, że piramidami egipskimi szanowny Pan tez by sie brzydził, w końcu niewolnicy budowali dla wstrętnych i despotycznych faraonów. Jakiż to wiekopomny wkład Żydzi mieli dla wspomnianego Frysztaka, poza blokowaniem wszelkich inicjatyw kulturalnych - budowy DK, trzymania w zasadzie całego handlu i centrum miasta z tendencja do wycinania polskiej konkurencji czy sławetnego witania tych ohydnych Niemców 8 wrzesnia 39 jak sie potem okazało dla swojej zguby. Zawsze mozna sie obrzezać zapuscic baczki i kultywować tradycje żydowskie we Frysztaku, wolny kraj.
Ten paskudny bunkier to jedyna wybijająca gmine ponad przecietnosc budowla, jesli chodzi o wspomniane walory turystyczne a nie jakies bzdety pseudo moralne. Nalezy podziwiac kunszt budowli oraz szybkosc wykonania. Polakom, o ile w ogóle zdołaliby wybudować, zajełoby to pewnie z dekade.


Ostatnio zmieniony przez władek dnia Sob 20:16, 12 Wrz 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maya




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:15, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Nie bardzo rozumiem, czemu my Polacy mamy się wstydzić naszej, polskiej myśli inżynierskiej. W końcu wykonanie tego bunkra nie wymagała kosmicznej technologii, a warunki wojenne ułatwiają stawianie wszelakich konstrukcji na cele wojskowe. Puki co, to Niemcom dekadę zajmuje wybudowanie lotniska pod Berlinem, więc nie wiadomo czemu my mamy mieć jakieś kompleksy pod tym względem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:31, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Miarodajne porównanie, ty zawsze Maya musisz wcisnąć swoje 3 grosze. Czy naprawdę uważasz, że nawet w obecnych warunkach 70 lat po wojnie, Polska myśl inżynierska i "samowystarczalnosc" jest w stanie wybudować w rok taki kompleks wraz z cała infrastruktura ? Ileż ta Polska myśl, w ostatnim 20 leciu oddała niezwykle potrzebnych elektrowni, nie wspominając już o tym nieszczesnym atomie, ile zapór wodnych/zbiorników retencyjnych ? Porównywanie do Niemiec z taką bazą to jak porównywanie do grzybiarza, który w lesie pełnym wszelakich gatunków szuka chrobotka złocistego. Jasne.....Polacy nigdy nie maja kompleksów jeśli chodzi o hurraoptymizm i ogłaszanie tego co jeszcze nie zostało zrobione, i czy w ogóle będzie (chociazby złoty pociąg na 99 %). W tym zawsze jesteśmy mistrzami świata, tak jak wiecznie w piłce nożnej po każdych fartownych eliminacjach Laughing

Ostatnio zmieniony przez władek dnia Nie 11:53, 13 Wrz 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maya




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:53, 13 Wrz 2015    Temat postu:

władek napisał:
Miarodajne porównanie, ty zawsze Maya musisz wcisnąć swoje 3 grosze. Czy naprawdę uważasz, że nawet w obecnych warunkach 70 lat po wojnie, Polska myśl inżynierska i "samowystarczalnosc" jest w stanie wybudować w rok taki kompleks wraz z cała infrastruktura ?

Uważasz, że kompleksy wojskowe w czasie wojny, to byśmy budowali z poszanowaniem prawa zamówień publicznych? Porównujesz budowy prowadzone w różnych okolicznościach. To trochę bez sensu.
Cytat:

Ileż ta Polska myśl, w ostatnim 20 leciu oddała niezwykle potrzebnych elektrowni, nie wspominając już o tym nieszczesnym atomie, ile zapór wodnych/zbiorników retencyjnych ?

Samowystarczalni jesteśmy dopiero od niedawna, powinieneś pamiętać, że Polska w latach 90 była bankrutem, który nie był wstanie spłacać swoich zobowiązań wobec klubu paryskiego. Tylko i wyłącznie umożenie części długu sprawiło, że mogliśmy ruszyć. Pytasz się ile oddano elektrowni. Zapytaj się może ile budujemy teraz, bo co jak co, ale bloków energetycznych to my teraz budujemy bardzo dużo. Zapora wodna w budowie też się znajdzie. I nie widzę tu powodów, by mówić, że nic się nie dzieje, że nic nie potrafimy, że Polska w ruinie, czy tam inne ciekawostki, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:23, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Poczytaj troszku o okresie międzywojennym, kompleksach wojskowych, COP, latach zaborów w dodatku róznych panstw, tam to dopiero byliśmy w głebokiej ..i jakos sie dało choc w skromnym zakresie. Komunizm jakby nie patrzec zostawił tez trochu tych elektrowni czy nawet sławetną Solinę, nawet uwzgledniajac kredyty Gierka. Ale czy teraz sie nie zadłuzamy ? Na potęgę.
Ja sie nie pytałem o pojedyncze bloki tylko, gdzie, jakie konkretne budowle energetyczne i kiedy zostana oddane.
Z tematu o schonach, o których niewiele masz pojecia, oczywiscie musiałeś zrobic propagandówke syndromu szklanych domów bądz lektury sukcesu gazety wyborczej. Jakoś mnie to nie dziwi ani nie zaskakuje.
Nikt nie pisał, że nic sie tu nie udaje, cos sie czasem udaje, ale nie przesadzajmy z tymi mozliwosciami, w odniesieniu o tego typu budowle, litosci Smile. Firma, która produkuje mineralną nie mogła przez kilka lat znaleźć nowych ujęć w innych miejscach, ostateczne zlokalizowała odwierty w okolicy poniemieckich, a to tylko woda, w całej gamie zaplecza pomijając budowle. Jasne polska myśl i potęga swiatowa, a we Frysztaku drapacze chmur Smile. Parafrazujac, ... juz za 4 lata Polska bedzie mistrzem swiata.

Jak to było ?
Juz zakonczyliśmy rozmowę.


Ostatnio zmieniony przez władek dnia Nie 14:39, 13 Wrz 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maya




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:12, 13 Wrz 2015    Temat postu:

władek napisał:
Poczytaj troszku o okresie międzywojennym, kompleksach wojskowych, COP, latach zaborów w dodatku róznych panstw, tam to dopiero byliśmy w głebokiej ..i jakos sie dało choc w skromnym zakresie. Komunizm jakby nie patrzec zostawił tez trochu tych elektrowni czy nawet sławetną Solinę, nawet uwzgledniajac kredyty Gierka. Ale czy teraz sie nie zadłuzamy ? Na potęgę.
Ja sie nie pytałem o pojedyncze bloki tylko, gdzie, jakie konkretne budowle energetyczne i kiedy zostana oddane.
Z tematu o schonach, o których niewiele masz pojecia, oczywiscie musiałeś zrobic propagandówke syndromu szklanych domów bądz lektury sukcesu gazety wyborczej. Jakoś mnie to nie dziwi ani nie zaskakuje.
Nikt nie pisał, że nic sie tu nie udaje, cos sie czasem udaje, ale nie przesadzajmy z tymi mozliwosciami, w odniesieniu o tego typu budowle, litosci Smile. Firma, która produkuje mineralną nie mogła przez kilka lat znaleźć nowych ujęć w innych miejscach, ostateczne zlokalizowała odwierty w okolicy poniemieckich, a to tylko woda, w całej gamie zaplecza pomijając budowle. Jasne polska myśl i potęga swiatowa, a we Frysztaku drapacze chmur Smile. Parafrazujac, ... juz za 4 lata Polska bedzie mistrzem swiata.

Jak to było ?
Juz zakonczyliśmy rozmowę.

No tak, kolejny raz pokazujesz, że jak nie masz nic do powiedzenia, to uciekasz w wyśmiewanie wszystkiego. No ale to już taka norma. Zarzucasz mi brak wiedzy o bunkrach? Ok, teraz pokaz swoją wiedzę, bo widzę, że pewno wiele od tej mojej nie odbiega. W końcu konstrukcja betonowa jak każda inna. Chcesz poczytać o nowych inwestycjach w bloki to sobie poszukaj, tak swiatły człowiek nie powinien mieć problemów z korzystaniem z tak prostego narzędzia jak google. Po wpisaniu odpowiedniej frazy, na pierwszym miejscu pokaże ci się spis wszystkich obecnie realizowanych i tych planowanych inwestycji w elektrownie. Będziesz miał pełniejszą wiedzę, a nie tą opartą na propagandzie Polski w ruinie. Poczytaj, to nie boli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:31, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Normalnie opary absurdu. Zarzucasz wyśmiewanie czy brak wiedzy, klasyczne wykonanie, w wykonaniu kogoś jak sie zdaje na tym forum od wszystkiego. Jeszcze tak niedawno kto tu krytykował remont dworu we Wisniowej, przewozy regionalne - a ile teraz kosztuje bilet i kto dopłaca, czy TLK jako cytuje "słabe pocieszenie", bo ..... nie zatrzymuje sie we Frysztaku Smile Pewnie kazdy pospiech powinien sie zatrzymywac w tej miejscowosci i podróz do Gdynii pół roku. Potem zas wrzucasz tak na marginesie na you tube ten sam TLK przejezdzajacy przez Frysztak pewnie jako atrakcje z nowa lokomotywa. Czegos tu nie rozumiem. Zreszta, żadna mi nowość, skoro wpychasz się z buciorami do każdego tematu nawet nie pytany, a potem odsyłasz do wujka google w poszukiwaniu prawdy. To jest temat o schronach. Cóż sam tego chciałeś, wytrawny strateg planuje rozpoznajac mozliwosci przeciwnika i tu chyba sie na Twoje nieszczescie niestety przeliczyłes.
Mały testing skoro takis i w tym obeznany.
1. Kto na sławetnym zdjęciu z Hitlerem przez schronem trzyma walizkę. Imię nazwisko stopien i przydział słuzbowy
2. Ile liczył żołnierzy stały garnizon.
3. Gdzie zlokalizowany był zbiornik na paliwa na potrzeby kompleksu.

Moge wiecej.
Tego nie wyczytasz w czerwonej książeczce. Nawet jako jako specjalista od spraw wszelakich czy czołowy gminny architekt.


Ostatnio zmieniony przez władek dnia Nie 17:06, 13 Wrz 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maya




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:57, 13 Wrz 2015    Temat postu:

władek napisał:
Jeszcze tak niedawno kto tu krytykował remont dworu we Wisniowej,

I dalej krytykuje, bo to było wyrzucenie kasy w błoto. Dwór jak stał pusty, tak stoi i nie ma w ogóle pomysłu na jego wykorzystanie.
Cytat:

przewozy regionalne - a ile teraz kosztuje bilet i kto dopłaca,

Nie przewozy regionalne a urząd marszałkowski, bo to on zleca PRom przewozy.

Cytat:

czy TLK jako cytuje "słabe pocieszenie", bo ..... nie zatrzymuje sie we Frysztaku Smile Pewnie kazdy pospiech powinien sie zatrzymywac w tej miejscowosci i podróz do Gdynii pół roku.

W którym miejscu to jest krytyka TLK? Jednie wyraziłem żal, że się u nas nie zatrzymuje, ale rozumiem przesłanki, które stały za taką decyzją.
Cytat:

Potem zas wrzucasz tak na marginesie na you tube ten sam TLK przejezdzajacy przez Frysztak pewnie jako atrakcje z nowa lokomotywa.

Widzę, że mam kogos, kto obserwuje mój kanał na youtubie. To fajne, wrzuciłem TLK, bo to nowość, tym bardziej, że jest ciągnięty przez nowy wytwór polskiej inżynierii czyli spalinowóz Gama.
Cytat:

Czegos tu nie rozumiem.

Pomógłbym zrozumieć, ale chyba nie bardzo chcesz przyswajać rzeczy, których nie rozumiesz.
Cytat:

Zreszta, żadna mi nowość, skoro wpychasz się z buciorami do każdego tematu nawet nie pytany

A to trzeba mieć zaproszenie do wypowiadania się na forum? Jak tak, to kto Ciebie zaprosił do wypowiedzenia się?
Cytat:

To jest temat o schronach.

Sam zacząłeś temat o tym, jak to u nas nic się nie potrafi. To rzeczywiście była odpowiedź w temacie wątku.

Cytat:

Cóż sam tego chciałeś, wytrawny strateg planuje rozpoznajac mozliwosci przeciwnika i tu chyba sie na Twoje nieszczescie niestety przeliczyłes.
Mały testing skoro takis i w tym obeznany.
1. Kto na sławetnym zdjęciu z Hitlerem przez schronem trzyma walizkę. Imię nazwisko stopien i przydział słuzbowy
2. Ile liczył żołnierzy stały garnizon.
3. Gdzie zlokalizowany był zbiornik na paliwa na potrzeby kompleksu.

Moge wiecej.
Tego nie wyczytasz w czerwonej książeczce. Nawet jako jako specjalista od spraw wszelakich czy czołowy gminny architekt.

No to teraz powiedz mi chociaż jeden argument, który ma sprawić, że wiedza na ten temat, który podałeś, ma jakiekolwiek znaczenie w sprawach inżynierii np. bunkrów. Sam podałeś ciekawostki, które dotyczą spraw, które się wydarzyły koło bunkra a wyjechałeś z tematem, jakby to nasi nie byli w stanie czegoś takiego stworzyć. To kolejny przykład, że nie potrafisz rozmawiać merytorycznie, bo nawet jak sam zaczynasz temat, to później uciekasz od niego, bo wiele nie masz do powiedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:03, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Dwór we Wiśniowej - co miał powiat zrobic czekac, aż sie zawali ? To nie ja jestem urzędnikiem z nadania partyjnego jednego czy drugiego ugrupowania. Wyremontowano, wygląda ładnie nie straszy, ja conajwyzej mogę i tak zrobiłem wtedy wyjsc z jakas sugestią. Kolej na ....Urząd Marszałkowski ,...a kto dotuje ? Chyba nie zrozumiałeś aluzji w podmiocie domyślnym o wstrętnym Pisie tej instytucji. Ilez było jazdy na ta instytucję. Nie pochlebiaj sobie z tym kanałem, zwyczajny przypadek, czasem magicznie coś wyszukuje bez wpisywania danych personalnych. Reszta oczywiście jak można było się domyśleć rozmyta i kolejny wybieg.

Wracając do tematu specu od betonu, skoro nie dasz rady z pierwszymi dwoma:
1.Gdzie zlokalizowana była baza surowca kruszywa (piaskowiec) i rampa przeładunkowa tegoż.
2.W jakim terminie oddano w stanie surowym schron kolejowy - mozna sie pomylić o tydzien.
3 Pytanie ostanie jak wyżej - zaplecze paliwowe.

Pewnie nie uzyskam odpowiedzi na te łatwe pytania infrastrukturalne. Przecież nie zadam ile schron ma długosci czy gdzie stoi "maszynownia" i jaki ma kształt. Dalsza konwersacje chyba sobie daruję.


Ostatnio zmieniony przez władek dnia Nie 20:09, 13 Wrz 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maya




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:18, 13 Wrz 2015    Temat postu:

władek napisał:
Dwór we Wiśniowej - co miał powiat zrobic czekac, aż sie zawali ? To nie ja jestem urzędnikiem z nadania partyjnego jednego czy drugiego ugrupowania. Wyremontowano, wygląda ładnie nie straszy, ja conajwyzej mogę i tak zrobiłem wtedy wyjsc z jakas sugestią. Kolej na ....Urząd Marszałkowski ,...a kto dotuje ? Chyba nie zrozumiałeś aluzji w podmiocie domyślnym o wstrętnym Pisie tej instytucji. Ilez było jazdy na ta instytucję. Nie pochlebiaj sobie z tym kanałem, zwyczajny przypadek, czasem magicznie coś wyszukuje bez wpisywania danych personalnych. Reszta oczywiście jak można było się domyśleć rozmyta i kolejny wybieg.

Wracając do tematu specu od betonu, skoro nie dasz rady z pierwszymi dwoma:
1.Gdzie zlokalizowana była baza surowca kruszywa (piaskowiec) i rampa przeładunkowa tegoż.
2.W jakim terminie oddano w stanie surowym schron kolejowy - mozna sie pomylić o tydzien.
3 Pytanie ostanie jak wyżej - zaplecze paliwowe.

Pewnie nie uzyskam odpowiedzi na te łatwe pytania infrastrukturalne. Przecież nie zadam ile schron ma długosci czy gdzie stoi "maszynownia" czy jaki ma kształt. Dalsza konwersacje chyba sobie daruję.


To nie są pytania infrastruturalne a pytania historyczne. I nijak się mają do tematu, który to ty rozpocząłeś, że my nie bylibyśmy w stanie czegoś takiego wybudować w takim samym czasie. Kolejny raz manipulujesz, rozpoczynasz temat, wychodzi zerowa wiedza, więc przerzucasz się na inny, tu patrz historia i udajesz, że nic się nie stało. A w temacie, który sam poruszyłeś nie ma znaczenia gdzie była baza surowcowa kruszywa, gdzie rampa, kiedy oddano schron w stanie surowym, czy gdzie było zaplecze paliwowe. Bo to są rzeczy kompletnie nie związane z meritum sprawy. Wyskoczyłeś później z elektrowniami, z ciekawości sprawdziłem, bo też jakoś wybitnie się nimi nie interesuje i znalazłem źródło podające dokładnie wszystko co jest obecnie budowane z datami, kwotami itp. To TY zacząłeś te tematy, chociaż wiele o nich nie wiesz, a teraz przechodzisz na historię, bo zapewne jest to temat, na którym się znasz, ale nie ma on w ogóle nic wspólnego z tym, o czym zacząłeś rozmawiać. Rozmowa z tobą, to jak rozmowa z politykiem. Nigdy nie odpowiadasz na pytania, tylko schodzisz na inny temat, który z tematem nie ma nic wspólnego. Trochę to przykre, że nie potrafisz merytorycznie porozmawiać na tematy, które sam rozpoczynasz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:23, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Jasne nie są Smile. Spec i inzynier od budowli a nie wie kiedy je wybudowano czy jak zorganizowana była baza materiałowa. To co ty w ogóle wiesz jesli nie wiesz jak to dokładnie było zorganizowane, ale na pewno Polska myśl by temu sprostała od trzeciego postu. Weż się nie ośmieszaj tymi ciągłymi przycinkami powtarzanymi jak mantra o innych tępocie. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem. Odpowiedzi na te i wyżej pytania nie uzyskałem Baw sie mędrcu od spraw wszelakich. EOT

Ostatnio zmieniony przez władek dnia Nie 20:51, 13 Wrz 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maya




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:03, 13 Wrz 2015    Temat postu:

władek napisał:
Jasne nie są Smile. Spec i inzynier od budowli a nie wie kiedy je wybudowano czy jak zorganizowana była baza materiałowa. To co ty w ogóle wiesz jesli nie wiesz jak to dokładnie było zorganizowane, ale na pewno Polska myśl by temu sprostała od trzeciego postu. Weż się nie ośmieszaj tymi ciągłymi przycinkami powtarzanymi jak mantra o innych tępocie. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem. Odpowiedzi na te i wyżej pytania nie uzyskałem Baw sie mędrcu od spraw wszelakich. EOT

To już naprawdę przykre się robi. Bo na pewno Polska myśl by temu nie sprostała, bo na bank nikt u nas by nie zorganizował sobie bazy materiałowej, czy nie wiedziałby kiedy ten schron został zbudowany. Znasz parę szczegółów z historii i to w zasadzie tyle. Rok w rok w naszym kraju powstają budowle o wiele bardziej skomplikowane niż ten cały schron. Przykro się czyta, że ktoś, kto nawet nie wie co się dzieje w kraju wypowiada się krytycznie w takich tematach. Nie odpowiedziałem na te pytania, bo to są pytania historyczne, a historia, chociaż lubię, nie jest moim ulubionym tematem i nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej. Ty za to zaczynasz temat, po chwili dowiadujesz się, że zero masz do powiedzenia w nim i uciekasz w coś innego. Niczego więcej się po tobie nie spodziewałem, więc wcale mnie to nie dziwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:10, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Nawet nie rozumiesz, że juz ktos z Toba nie konwersuje. Ty jak strzeliłeś foszka - "Juz zakonczylismy rozmowę" - jakos to uszanowałem.
Nie wiem co bierzesz, ale zmien dawki jesli nie potrafisz rozwikłać skrótu EOT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maya




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:16, 13 Wrz 2015    Temat postu:

A jednak dalej konwersujesz, czy może chodzi o to, by to twoje zdanie miało być na końcu? Rzucasz hasełka o ośmieszaniu i udajesz, że zamykasz temat, by czasami ktoś ci nie odpowiedział. Ciekawe. Przykre, ale ciekawe. I przy okazji z tymi proszkami, to pamiętaj, że obrażanie osoby, z którą się rozmawia jest przejawem braku argumentów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:21, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Ty już nawet nie potrafisz zwrotów grzecznosciowych pisać z wielkiej litery. Albo to juz totalne lekcewazenie albo mania wielkosci. Krąża słuchy że to ostatnie. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maya




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:32, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Najpierw obrażasz osobę, a później wymagasz od niej szacunku. Ciekawe, ciekawe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
władek




Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:35, 13 Wrz 2015    Temat postu:

Zwroty grzecznosciowe sa Twoja bolączką znacznie dłuzej w tym temacie. Słodkich snów. Napisz cos jeszcze. Niech blask otoczy poswiatą Twe posta. Dobranoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pluskwa.matrymonialna




Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:10, 25 Wrz 2015    Temat postu:

Jak na razie największą "atrakcją " gminy Frysztak jest bufonowaty "erudyta " Maya, człowiek który siedzi z nosem przyklejony do klawiatury i czerpie seksualne zadowolenie z klepania entera... ...

A bunkrem się brzydzę, jak to ładnie określił wujcio Władzio, trzeba być wyjątkowo mało ogarniętym estetycznie i moralnie członkiem by się chwalić tą katakumbno-podobną potworą
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bomba




Dołączył: 29 Lis 2020
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:58, 29 Lis 2020    Temat postu:

Niedługo powstanie atrakcyjna smołownia na Twierdzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FRYSZTAK24.PL Strona Główna -> Turystyka, Agroturystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin